Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika]

Nakupujete na internetu často? Víte, že můžete část útraty dostat zpět na účet? Řekneme jak na to.

Nákupy přes internet zažily v posledních letech nepředstavitelný boom. Zatímco dříve se o tom obchodníkům ani nesnilo, dnes prodívají velkou část svého zboží online, a mnozí již ani kamenné obchody nedrží.

Nákup na e-shopu totiž nabízí spoustu výhod, které zákazníci neváhají využít. Ať už je to mnohem větší výběr, doprava až domů, nebo různé slevové kupóny a akce.

E-shopy proto rostou jako houby po dešti, a tak se běžná návštěva jakékoliv stránky na internetu mění ve změť reklam, které útočí na smysly návštěvníků. Snaží se je přesvědčit, že právě jejich zadavatel má nejlepší či nejlevnější produkty.

Reklam už je tolik, že mnohé e-shopy se musejí spoléhat na stále kreativnější způsoby, jak získat nové zákazníky. A právě tady vstupují do hry cashback portály. Výhodné jak pro majitele e-shopů, tak pro zákazníky, vypadají jako ideální řešení pro obě strany. O co se tedy jedná?

Cashback portál nabízí cestu jak ušetřit třeba na Aliexpress

Co to je cashback portál?

V zásadě se jedná o web, kde dostanete své peníze zpět, jak již napovídá název. Jak to tedy celé funguje? Pojďme se podrobněji podívat na celý proces:

  1. Zaregistrujete se na cashback portále. Registrace je zdarma. K registraci je většinou možné využít email, Facebook či účet Google.
  2. Na webu daného portálu si vyberete e-shop, kde byste chtěli nakupovat, a kliknete na odkaz a budete přesměrováni.
  3. Po nákupu bude na váš cashback účet připsáno určité procento ceny produktu, který jste na e-shopu zakoupili.
  4. Opakujte příští nákup a ušetřete znovu!

Jak cashback funguje?

Co se ovšem děje v zákulisí? Cashback portál má dohodu s jednotlivými e-shopy, a za to, že e-shopu přivádí zákazníky, dostává provizi. E-shopu se to vyplatí, jelikož musí vydávat méně peněz na reklamu, a má zajištěný stálý přísun nových zákazníků.

Část té provize si cashback portál nechá, zbytek převede na účet jednotlivých zákazníků (tedy na váš účet). V zásadě se tedy jedná o dodatečnou slevu na zboží, které na e-shopech kupujete, kterou ovšem nedostanete hned při nákupu, ale až dodatečně.

Na tomto obrázku je fungování cashback portálů naznačeno ještě názorněji.

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 1
Jak fungují cashback portály?

Z využívání cashback portálu neprofitujete pouze díky vracení části peněz vynaložených na nákupy. Jednotlivé portály nabízejí i různé bonusy, které získáte díky aktivnímu využívání jednotlivých portálů.

Nejčastěji mají podobu různých slevových kupónů, které můžete využít na e-shopech, spolupracujících s cashback portálem.

Cashback portály – otázky a odpovědi

Jaké jsou nejčastější dotazy o cashback portálech?

Kdy mi za jednotlivé nákupy přistanou peníze na účet?

Jednotlivé portály mohou peníze připisovat různě dlouho, ale většinou to dříve než za dva týdny to nebude. E-shopy totiž většinou čekají se zasláním provize, až uplyne 14 denní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu.

Ne u všech cashback portálů je také možné vyplácet peníze kdykoliv. Někdy musíte mít na kontě určitý obnos, který si pak teprve můžete nechat vyplatit.

Na jakých e-shopech musím nakupovat, aby mi cashback portál vrátil peníze?

Záleží na jednotlivých cashback portálech, ale obecně lze říct, že se jedná o hlavní e-shopy, dostupné v ČR, ale i o ty zahraniční. Většinou se jedná o e-shopy zaměřené na módu, obuv a elektroniku, ale nejdete zde snad od každého něco.

Nejpopulárnější jsou obchody typu:

  • Aliexpress
  • Booking.com
  • Bonprix
  • About you
  • obchody s krmením pro mazlíčky

Musím nakupovat pouze přes jeden cashback portál?

Rozhodně ne, v České republice existuje několik cashback portálů, a nic vám nezabraňuje je využívat všechny. Pokud na některém z nich chybí e-shop, který rádi využíváte, neváhejte a začněte využívat jiný cashback portál.

Cashback nabízí často nějakou formu vstupního bonusu, klidně jej tedy využijte.

Jak zajistit aby mi neutekla žádná odměna z nákupů?

Pokud nakupujete často, hledejte u svého cashback portálu možnost stažení doplňku do prohlížeče. Ten vám bude ukazovat možnost nakoupit přes zvolený cashback, pokud je nabízen na daném e-shopu.

Tím si zajistíte, že prokliknete pokaždé, kdy je šance získat cashback.

Ukázka jak funguje doplněk do prohlížeče

Cashback portály v ČR

V České republice působí několik cashback portálů. Nyní se podíváme na to, jak se od sebe jednotlivé portály liší, ať se můžete lépe rozhodnout, který je pro vás nejlepší.

Tipli.cz

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 2

Tipli je český cashback portál, který se již dlouho drží na předních příčkách všech srovnávačů.

Své uživatele si našel zejména díky velkému množství e-shopů a rychlému potvrzování jednotlivých nákupů.

Vybrat si můžete z více než 1080 obchodů, a jakmile získáte peníze zpět, nemusíte na nic čekat, peníze si hned můžete nechat poslat na bankovní účet. Minimální částka pro výplatu je 1 koruna.

PlnáPeněženka.cz

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 3

Od roku 2012 působí na českém trhu cashback portál s názvem PlnáPeneženka, který je také mezi nakupujícími velmi oblíben.

Využívání je opět zdarma, za registraci dokonce dostanete bonus ve výši 60 korun.

Můžete si vybrat mezi zhruba 680 obchody, a výplaty odměn jsou opět od 1 koruny. Na potvrzování jednotlivých nákupů si ovšem počkáte.

VratnéPeníze.cz

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 4

VratnéPeníze nabízejí cashback zhruba statisíci uživatelů.

Vybrat si zde můžete mezi téměř 500 e-shopy, českými i zahraničními. Za registraci vám portál přičte 50 korun jako bonus.

Jakmile načerpáte na svém kontě 300 korun, můžete si je nechat vyplatit na váš bankovní účet.

Refundo.cz

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 5

Na Refundu si můžete vybrat mezi více jak 500 e-shopy, jakmile budete mít na svém účtu 25 korun, můžete si je nechat vyplatit.

Hamty.cz

Cashback – nechte si vracet peníze z vašich nákupů [bez rizika] 6

Tento cashback portál nabízí nejštědřejšími podmínkami na českém trhu. Ve více než 400 obchodech můžete získat až 50 % z vašeho nákupu zpět. Za registraci vás Hamty odmění 50 korunami, připsanými automaticky na vaše konto.

O výplatu nastřádaných peněz můžete požádat už od první koruny, ale Hamty si za svoje služby strhne z vašeho účtu maximálně 240 korun, výše poplatku za služby se odvíjí podle toho, kolik jste si na Hamty vydělali. Nikdy na portál neposíláte vlastní peníze, odměnu si portál bere z peněz, které vám pomohl vydělat.

Srovnání cashback portálů v ČR

PortálMinimální částka pro výplatuPočet obchodůBonus za přivedení známého

tipli.cz
1 Kč1080150 Kč
plnapenezenka.cz1 Kč680 300 Kč
vratnepenize.cz300 Kč500100 Kč
refundo.cz25 Kč500100 Kč
hamty.cz1 Kč400200 Kč

Není cashback jako cashback

Slovo cashback je využíváno ve více významech. Popsaný v článku je čistě zaměřený na e-shopy.

Cashback najdete i u svých kreditních karet či některých bank.

Cashback u kreditek a bank

Podívejte se na služby a platební kartu Curve (ušetří vám místo v peněžence, ale zároveň i na poplatkách) – u ní si můžete zvolit cashback třeba z nákupu v Lidlu.

U AirBank můžete ušetřit (získat cashback) třeba za nákup v Albertu.

Podobné služby, ale představujeme jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *